Po tom, čo Trumpova vláda v februári ponúkla utečenecký status bielym Juhoafričanom a obvinila Juhoafrickú republiku z rasovej diskriminácie bielcov, sa stretol americký prezident s Cyrilom Ramaphosou. Bruce Springsteen začal svoje nové turné a kritizoval pritom Donalda Trumpa.
Americký prezident Donald Trump využil dnešnej návštevy hlavy Juhoafrickej republiky Cyrila Ramaphosy v Oválnej kancelárii Bieleho domu na kritiku diskriminácie Afričanov, potomkov bielych európskych prisťahovalcov. Ramaphosovi vytkol, že vláda JAR umožňuje vraždenie bielych farmárov a zabíranie ich pôdy. Juhoafrický prezident odmietol obvinenia z útlaku bielych a uviedol, že jeho krajina má problémy s kriminalitou a že je viac čiernoských obetí ako bielych. Neskôr prehlásil, že v JAR nie je žiadna genocída, napísal portál Ceskenoviny.cz.
Bruce Springsteen vydal vo stredu digitálne EP so štyrmi piesňami nahranými minulý týždeň v Manchestri v Anglicku, v ktorých zaútočil na Trumpovu „skorumpovanú, neschopnú a vlastizrady skú administratívu“. Springsteen, ktorý je dlhoročným Trumpovým odporcom, začal európske turné. Jeho sused zo rovnakého štátu Trump (oba majú bydlisko v New Jersey) reagoval tým, že Bosse označil za „vysušenú šliapku“. K tomu sa pridal Trumpov priaznivec, ktorým je hudobník Kid Rock, uviedla agentúra AP.
„Bruce Springsteen je ďalším z liberálov, ktorí majú hory peňazí a ktorí si tak zúfalo chcú udržať svoje dobré postavenie v očiach Hollywoodu a elity,"
povedal Kid Rock.
Mnoho dospelých Američanov – Tri z desiatich Američanov má v obľube astrológiu, tarotové karty alebo veštcov, uvádza agentúra AP. Venujú sa im aspoň raz ročne. Vyplýva to z celoštátneho prieskumu, ktorý zverejnilo Pew Research Center. Dva z desiatich dospelých tvrdí, že sa aspoň jednej z týchto aktivít venujú väčšinou „len pre zábavu“. Približne jeden z desiatich potom uvádza, že to robia hlavne preto, že „veria, že im tieto postupy poskytujú užitočné poznatky“.
Štyria bývalí príslušníci britských špeciálnych síl vytvorili rekord, keď sa im podarilo vystúpiť na vrchol Mount Everestu za necelých päť dní - bez aklimatizácie v základnom tábore. Pri svojej urýchlenej expedícii použili kontroverzný xenónový plyn, informoval server Ceskenoviny.cz. Xenón použili k predbežnej aklimatizácii na nízky obsah kyslíka vo veľkých nadmorských výškach.
Hoci táto expedícia predstavuje rekordný výstup na Everest bez aklimatizácie v Himalájach, nie je to najrýchlejší čas výstupu na Everest. Tento rekord stále drží nepálsky šerpa Lakpa Gelu, ktorý v roku 2003 vystúpil zo základného tábora na vrchol za 10 hodín a 56 minút.
Zdroje: AP, Ceskenoviny.cz