Zaručený recept ako šokovať, dostal na festivale v Cannes stopku, celebrity majú zakázané obnažovanie. Prezident hovoril na konferencii Európa ako úloha usporiadaný na Pražskom hrade o vybudovaní európskeho obranného piliera v rámci NATO. Po 13 rokoch bol urovný spor medzi Japonskom a Južnou Kóreou ohľadne budhistické sochy. Harvard nehodlá opustiť svoje základné princípy ani pod tlakom odobrania federálnych peňazí zo strany administratívy prezidenta Donalda Trumpa.
V posledných niekoľkých rokoch ovládol červený koberec jeden štylistický trend výraznejšie než akýkoľvek iný. Nahé šaty, róba postavená na dojme, že odhaľuje nahotu svojej nositeľky, sa rýchlo ukázali ako spoľahlivý spôsob, ako celebrity môžu zaujať, a preto sa tešia plnej podpore radu osobností šoubiznisu.
Štylisti celebrít, ktorí sa chystajú na juh Francúzska a dúfajú, že využijú mocné nástroje šifónu alebo priehľadnej čipky, si to však budú musieť znova rozmyslieť potom, čo bola v dress code filmového festivalu v Cannes len 24 hodín pred jeho slávnostným otvorením toto utorok zaznamenaná zmena. Podľa webových stránok organizátora je "na červenom koberci, rovnako ako v ostatných priestoroch festivalu, zakázaná nahota". Toto rozhodnutie, ktoré bude mať priamy dopad na stále rastúci trend "nahého" obliekania, bolo prijaté "z dôvodov slušnosti", dodáva sa na stránkach, informovala CNN.
Prezident hovoril na konferencii Európa ako úloha organizovanej na Pražskom hrade o vybudovaní európskeho obranného piliera v rámci NATO. Reaguje tak na váhavú úlohu USA v aliancii pod administratívou Donalda Trumpa Ozbrojené štruktúry v rámci Európskej únie by mohli blokovať veto členských štátov, ktoré rovnako na konferencii kritizoval.
"Potrebujeme tiež pružnejší úniou rozpočet i rozhodovacie mechanizmy, ktoré umožnia včas reagovať na meniacu sa realitu. Blokácie právo musí byť používané zodpovedne. Nie je možné, aby znemožnilo presadzovanie zásadných záujmov únie, napríklad pomoc napadnutej Ukrajine,"
uviedol na konferencii prezident Pavel podľa ČTK.
V pondelok bola vrátená kórejská buddhistická socha z 14. storočia, ktorá bola takmer pred 13 rokmi ukradnutá z japonského chrámu, a to po niekoľkoročnom súdnom spore medzi Japonskom a Južnou Kóreou o jej vlastníctve, čo ešte viac napjalo citlivé vzťahy medzi oboma ázijskými susedmi. Desiatky členov chrámu a miestnych obyvateľov stojacich pri ceste sochu privítali potleskom, keď do chrámu Kannonji na západnom japonskom ostrove Cušima prišiel nákladný automobil s dreveným kontajnerom.
Očakáva sa, že socha bude po obrade v chráme neskôr počas dňa uložená v miestnom múzeu. Pozlátená bronzová socha Bódhisatvy uctievanej pre milosrdenstvo a súcit je zobrazená v sedecej polohe a meria na výšku asi 50 cm, uviedla agentúra AP.
Harvardská univerzita v pondelok reagovala na nedávne hrozby ministerstva školstva, že zastaví financovanie svojich grantov a upozornila, že neustúpi od "svojich základných, zákonom chránených princípov kvôli obavám z odvetných opatrení.
V liste rektora Harvardu Alana Garbera bolo podrobne popísané, ako inštitúcia za posledný rok a pol uskutočnila významné zmeny vo svojom vedení a riadení. Medzi týmito reformami bola podľa Garbera aj rozsiahla "stratégia boja proti antisemitizmu a ďalšiemu fanatizmu". Minulý týždeň ministerstvo školstva vyhrozilo zmrazením grantov, čo je významná eskalácia Trumpovho boja s najprestížnejšou americkou školou. Administratíva už skôr zmrazila Harvardu federálne granty vo výške 2,2 miliardy dolárov a Trump usiluje o to, aby škole bol odobraný status školy oslobodenej od daní, napísala agentúra AP.